60x100mm Industrial Silk Screen Printing Machine
جزئیات محصول:
| محل منبع: | دونگوان چین |
| نام تجاری: | SENNY |
| گواهی: | CE SGS |
| شماره مدل: | SR1522 |
پرداخت:
| مقدار حداقل تعداد سفارش: | 1 پی سی |
|---|---|
| قیمت: | negotiable |
| جزئیات بسته بندی: | بسته تخته سه لا |
| زمان تحویل: | یک یک ماه |
| شرایط پرداخت: | T/T |
| قابلیت ارائه: | 10 عدد / سال |
|
اطلاعات تکمیلی |
توضیحات محصول
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Product diameter | Φ10 - Φ30mm |
| Product heigth | 20 - 120mm |
| Max. printing area | L60XW100mm |
| Max. screen frame size | L400XW300mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()
![]()




