3000pcs/hr Automatic Silk Screen Printing Machine 250x150mm Metal Screen Printing Equipment
جزئیات محصول:
| محل منبع: | دونگوان چین |
| نام تجاری: | SENNY |
| گواهی: | CE SGS |
| شماره مدل: | SR1238 |
پرداخت:
| مقدار حداقل تعداد سفارش: | 1 پی سی |
|---|---|
| قیمت: | negotiable |
| جزئیات بسته بندی: | بسته تخته سه لا |
| زمان تحویل: | یک یک ماه |
| شرایط پرداخت: | T/T |
| قابلیت ارائه: | 10 عدد / سال |
|
اطلاعات تکمیلی |
توضیحات محصول
Jars, Caps, Tube 3 Colors Auto Screen Printing Machine Multicolor Silk Printer Suitable For Plastic, Glass, Metal
1. SR1238 Servo-drive screen printing machine for plastic round,elliptical and polygon containers
2. 360 degree screen printing and hot stamping.@All servo-drive for screen printing and hot stamping.
3. Mchanical registration,color mark registration and visual registration function
4. Electronic UV system and non-polar dimming function(LED-UV curing system is a option)
5. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system.
Technical specification:
| Model | SR1238 |
| Product diameter | Φ20 - Φ80mm |
| Product heigth | 20 - 200mm |
| Max. printing area | L250XW150mm |
| Max. screen frame size | L450XW250mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()



