8 Stations 2000pcs/Hr Fully Automatic Screen Printing Machine 600x250mm
جزئیات محصول:
| محل منبع: | DONGGUAN گوانگدونگ چین |
| نام تجاری: | SENNY |
| گواهی: | CE SGS |
| شماره مدل: | SL268 |
پرداخت:
| مقدار حداقل تعداد سفارش: | 1 پی سی |
|---|---|
| قیمت: | negotiable |
| جزئیات بسته بندی: | بسته تخته سه لا |
| زمان تحویل: | یک یک ماه |
| شرایط پرداخت: | T/T |
| قابلیت ارائه: | 20 عدد در سال |
|
اطلاعات تکمیلی |
توضیحات محصول
Multi-Color Buckets Fully Auto Silk Screen Printing Machine 1-8 Colours
This machine is designed specially for printing on 1L to 5L plastic buckets.
1. Less tooling, easy operation, low maintenance and high accuracy. Colour to colour register accuracy.
2. Controlled by PLC and touch screen display, with kinds of monitor system to ensure the machine running stable and safe at high speed.
Technical Specifications:
| Max Printing Area | L600mmx W250mm |
| Bucket Diameter | 100mm to 300mm |
| Max.frame size | L800mmx W400mm |
| Max.printing speed | up to 2000pcs/hr. |
![]()



